Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nevyvážajte mŕtvoly do nášho lesoparku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dve tretiny blogu su super, ale ta posledna zla a hlavne nepradva. Nie je pravda, ze rozsirenim cintorina by doslo k zamene akychkolvek pozemkov na vystavbu 21 domov. Na spolocnej komisii to vsetci poslanci zamietli a preto teraz developer nestavia. Pan Sumsala, vravel som Vam to niekolkokrat, tak nerozumiem preco to tu teraz pisete. Prvykrat hlasovali poslanci za vratenie pozemkov, ktore patria magistratu, lebo na to ma magistrat pravo. Ked sme zistili ako nas oklamali, tak sme prijali uznesenie, aby k rozsireniu cintorina nedoslo. Ano, urobili sme chybu a preto sme ju hned napravili. Tak to robi kazdy, kto si svoju chybu prizna. A keby bolo v zaujme poslancov v lesoparku staviat, tak schvalujeme vystavbu tych domov, rozsirenie cintorina a menime uzemny plan. Rovnako by sme nepracovali na strategii rozvoja uzemia lesoparku s cielom zachovat celu zelen. Poslanci vo Vrakuni chcu lesopark cely pre ludi, nie pre developerov a nie pre rozsirenie cintorina. Taku su oficialne uznesenia a tak koname.

Stano Bruna, poslanec MC Vrakuna, SDKU-DS
 

Viem čo píšem

Pán poslanec, citujem zo zápisnice z Miestneho zastupiteľstva z 23.4.: Skonštatoval, že pôvodne hlavný úmysel bol práve rozšírit lesopark o územie, ktoré je v súcasnosti kúpené troma vlastníkmi od Fondu národného majetku a je dlhé roky nevyužívané, zanesené neporiadkom a skládkou. Uviedol, že hlavným dôvodom prijatého uznesenie bolo, aby zámenou pozemkov mestská cast získala do správy toto územie a tým rozšírila lesopark.
Bol som na tej komisii, kde Petrek predložil návrh na rozšírenie cintorína. S tým že za ústretovosť pri rozširovaní bude Vrakuňa žiadať Magistrát o výmenu pozemkov v lesoparku za iné v lesoparku, tak aby ich vlastníci mohli stavať.To, čo pán Valach nazýva rozšírením lesoparku o teraz zanedbané územie v súkromnom vlastníctve, v skutočnosti nie je rozšírenie, pretože sa malo stavať na iných pozemkoch v lesoparku.
Na spomenutej komisii nezazneli už žiadne ďalšie argumenty pre alebo proti rozširovaniu cintorína. Preto si stojím za tým, čo som napísal.
 
Hodnoť

Doma sme tam, kde budeme pochovaní

Ja síce chápem, že ako "ekológ-amatér" chcete chrániť lesopark, ale napriek tomu si myslím, že Váš pohľad v danom odseku je dosť sebecký. Keby sa mestské časti a potom nižšie stupne zachovali podľa tejto logiky, dospeli by k záveru, že každý sa nechá pochovať na SVOJOM POZEMKU, teda v záhrade pod jabloňou a tí panelákoví do kochlíka na balkóne.
 

hlavné motto je "VÝSTAVBA" nie cintorín

Keď chceme zisťovať dôvody tohto problému a zmetku medzi poslancami a pracovníkmi MČ Vrakuňa musíme začať od podstaty a tou je výstavba domov developerom na vhodnej lokalite. Či ich bude 21 nie je podstatné. Ružinovský cintorín je tu až na druhom mieste.
 
Hodnoť

 

Ja navrhujem poschodove cintoriny,nieco podobne ako su viacpodlazne parkoviska.Ludi pribuda,pozemky nie, tak to co dnes znie ako nezmysel, moze byt v buducnosti realita.
 


Najčítanejšie


 1. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 2 812
 2. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 2 189
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu! 1 664
 4. Mišo Šesták: Ako známy rómsky muzikant zhudobnil vypálenie Lučenca ruskou armádou 1 432
 5. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 1 343
 6. Martin Ondráš: Minister pochopil, že Agrokomplex patrí pod jeho rezort, výborne! 1 142
 7. INEKO: Rozbité vozovky sa dočkajú veľkých opráv 1 103
 8. INEKO: Počet mostov v zlom stave sa za 5 rokov zdvojnásobil 794
 9. Adam Puškár: Obec Marianka varuje Stupavu pred výstavbou projektu Habánky 787
 10. Rudolf Pado: Posledný výstrel Rudolfa Pada 722

Rebríčky článkov


 1. Naďa Mitanová: Neodoslané listy, pozabudnuté sny, záhrady zarastené burinou...
 2. Richard Gajarský: Šialené komentáre k článkom.
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu!
 4. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 5. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 6. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 7. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 8. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 9. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 10. Miriam Studeničová: Nepokoj duše


Už ste čítali?