Vrakunčania budú diskutovať so starostkou

Autor: Marián Šumšala | 27.5.2012 o 21:45 | (upravené 28.5.2012 o 7:07) Karma článku: 8,05 | Prečítané:  234x

V utorok 29.5. o 19:00 sa stretnú Vrakunčania so starostkou Lackovou a vrakunskými poslancami. Stretnutie bude v pube na Slatinskej ulici. Pozrite pozvánku tu. Bude sa hovoriť o zastavení výstavby bytových domov a o tom, ako by sme chceli využiť posledné voľné pozemky na sídlisku.

nd-slatinska.jpg

Aj na tomto „asfaltovom ihrisku" by sa mal postaviť bytový dom. V bezprostrednej blízkosti je zo desať bytových domov, desiatky vchodov a bývajú tu tisícky ľudí. Kto tu môže naplánovať ďalšie byty? Urobme tu radšej niečo pre mladých ľudí - napr. čisté a bezpečné hokejbalové ihrisko s osvetlením a s premenou na klzisko v zime. A ešte sa tu zmestí ak park pre skateboardistov.

blog-zs2.jpg

Ďalšia voľná plocha je pred zdravotným strediskom na Bebravskej. Developeri sa musia triasť od spokojnosti - aj tu môžu postaviť bytový dom. Dokonca ani nemusia rešpektovať ochranný pás zelene, ktorý sa tu tiahne v dĺžke niekoľkých kilometrov. Prečo by tu nemohlo byť námestie alebo iný verejný priestor, ktorý v tejto časti sídliska úplne chýba? V lete koncerty a letné kino, v zime verejná zabíjačka.

blog-vub2.jpg

Aj pri VUB na Kazanskej si môžu developeri naplniť účty predajom novopostavených bytov. Požiadajme o zachovanie ochranného pásu zelene a vytvorenie niečoho príjemného pre miestnych obyvateľov - napr. malé námestíčko.

nd-zitavska.jpg

Žitava je ďalší z posledných voľných pozemkov na sídlisku. Mesto by tu chcelo postaviť nájomné byty. Majiteľ Žitavy má tiež plány s výstavbou bytov. Dokonca sa môže stavať aj v ochrannom páse zelene. Poslanci požadujú verejnú diskusiu k výstavbe nájomných bytov. Máme teraz ešte možnosť ovplyvniť ďalšie využitie tohto miesta.

blog-6ov2.jpg

Na Bebravskej stále ešte visí vo vzduchu výstavba šiestich objektov občianskej vybavenosti priamo pod oknami zdesených obyvateľov. Zrušme už tieto plány a pripravme niečo, čo miestni obyvatelia naozaj potrebujú a čo zlepší kvalitu bývania.

Výstavbu bytových domov umožňujú schválené zmeny územného plánu. To však nie je všetko, čo Vrakuni hrozí. Napr. v ochrannom pásme zelelne okolo sídliska by mohli stáť podzemné garáže. Prežitie týchto stromov už nie je zaručené.

Príďte sa porozprávať o tom, aké chceme mať sídlisko na verejné zhromaždenie. Keď tu prídu bágre, bude už neskoro.

Podrobná pozvánka na stretnutie so starostkou a poslancami je tu. O výstavbe na sídlisku si tiež prečítajte tu.

Viac o tom, ako vôbec došlo k neprijateľným zmenám v územnom pláne si prečítajte v ďalšom blogu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Politológ Kusý: Danko je veľmi labilný človek

Politológ hodnotí Dankovo vystupovanie na verejnosti.


Už ste čítali?