Vrakunčania budú diskutovať so starostkou

Autor: Marián Šumšala | 27.5.2012 o 21:45 | (upravené 28.5.2012 o 7:07) Karma článku: 8,05 | Prečítané:  220x

V utorok 29.5. o 19:00 sa stretnú Vrakunčania so starostkou Lackovou a vrakunskými poslancami. Stretnutie bude v pube na Slatinskej ulici. Pozrite pozvánku tu. Bude sa hovoriť o zastavení výstavby bytových domov a o tom, ako by sme chceli využiť posledné voľné pozemky na sídlisku.

nd-slatinska.jpg

Aj na tomto „asfaltovom ihrisku" by sa mal postaviť bytový dom. V bezprostrednej blízkosti je zo desať bytových domov, desiatky vchodov a bývajú tu tisícky ľudí. Kto tu môže naplánovať ďalšie byty? Urobme tu radšej niečo pre mladých ľudí - napr. čisté a bezpečné hokejbalové ihrisko s osvetlením a s premenou na klzisko v zime. A ešte sa tu zmestí ak park pre skateboardistov.

blog-zs2.jpg

Ďalšia voľná plocha je pred zdravotným strediskom na Bebravskej. Developeri sa musia triasť od spokojnosti - aj tu môžu postaviť bytový dom. Dokonca ani nemusia rešpektovať ochranný pás zelene, ktorý sa tu tiahne v dĺžke niekoľkých kilometrov. Prečo by tu nemohlo byť námestie alebo iný verejný priestor, ktorý v tejto časti sídliska úplne chýba? V lete koncerty a letné kino, v zime verejná zabíjačka.

blog-vub2.jpg

Aj pri VUB na Kazanskej si môžu developeri naplniť účty predajom novopostavených bytov. Požiadajme o zachovanie ochranného pásu zelene a vytvorenie niečoho príjemného pre miestnych obyvateľov - napr. malé námestíčko.

nd-zitavska.jpg

Žitava je ďalší z posledných voľných pozemkov na sídlisku. Mesto by tu chcelo postaviť nájomné byty. Majiteľ Žitavy má tiež plány s výstavbou bytov. Dokonca sa môže stavať aj v ochrannom páse zelene. Poslanci požadujú verejnú diskusiu k výstavbe nájomných bytov. Máme teraz ešte možnosť ovplyvniť ďalšie využitie tohto miesta.

blog-6ov2.jpg

Na Bebravskej stále ešte visí vo vzduchu výstavba šiestich objektov občianskej vybavenosti priamo pod oknami zdesených obyvateľov. Zrušme už tieto plány a pripravme niečo, čo miestni obyvatelia naozaj potrebujú a čo zlepší kvalitu bývania.

Výstavbu bytových domov umožňujú schválené zmeny územného plánu. To však nie je všetko, čo Vrakuni hrozí. Napr. v ochrannom pásme zelelne okolo sídliska by mohli stáť podzemné garáže. Prežitie týchto stromov už nie je zaručené.

Príďte sa porozprávať o tom, aké chceme mať sídlisko na verejné zhromaždenie. Keď tu prídu bágre, bude už neskoro.

Podrobná pozvánka na stretnutie so starostkou a poslancami je tu. O výstavbe na sídlisku si tiež prečítajte tu.

Viac o tom, ako vôbec došlo k neprijateľným zmenám v územnom pláne si prečítajte v ďalšom blogu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.


Už ste čítali?